2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında Başarısız Öğrenciler Dönem Kaydı ve Muafiyet Kaydı

2016-2017 Eğitim öğretim yılından herhangi bir sebeble  tekrar durumunda BAŞARISIZ olan öğrencilerimiz, girmek istemeleri durumun da Muafiyet(Yeterlik) Sınavı kaydı yaptırmaları gerekmektedir.

Aynı öğrencilerimiz hazırlık sınıfına bir sene daha devam etmek istemeleri durumun da Dönem KAYDI yaptırmaları gerekmektedir. Dönem kaydını 14-30 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapmayan öğrencilerimiz derse devam haklarını yitirmiş olacaklardır.

Muafiyet Kaydı ve Dönem Kaydı işlemlerini 14.08.2017 tarihinden itibaren  http://ydyo.erciyes.edu.tr/KAYIT  sayfası üzeriden yapabileceklerdir. Öğrencilerimiz bu sayfa üzerinde Dönem Kaydı, Seviye Tespit Sınavı ve Muafiyet Kaydı işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir. Seviye Tespit sınavına İngilizce Öğretmenliği hariç diğer %30 İngilizce eğitim gören  bölümlerin katılımı zorunludur.


*Muafiyet Sınavına girebilmek için öğrencilerimizin Online olarak http://ydyo.erciyes.edu.tr/KAYIT   sayfasından yapılacak Seviye Tespit Sınavından 50 ve üzeri not almaları gerekmektedir.